reenzja kolumny węglowej Ecoperla Carbotower

Kolumna węglowa Ecoperla Carbotower - przyjazna woda w całym domu

Magda Lewicka
17/01/2023
2

Kolumna węglowa jest dość często poszukiwanym urządzeniem do uzupełnienia stacji uzdatniania wody. Dlaczego właściwie warto zainwestować w kolumnę węglową? Czy kolumna węglowa w domu ma sens? Co daje uzdatnianie wody z jej pomocą?

Woda płynąca w domu nie zawsze jest najwyższej jakości. Ze względu na drogę, jaką przebywa oraz stan magistrali w budynku, mogą znajdować się w niej zanieczyszczenia mechaniczne, może charakteryzować się nieodpowiednim smakiem lub zapachem, może podrażniać skórę. Dużym problemem bywa wyczuwalny w wodzie chlor, o którym dokładnie można przeczytać w artykule: Czujesz chlor w wodzie? Skąd się bierze? Czy jest niebezpieczny? W wodzie mogą znajdować się również związki toksyczne oraz po prostu niesłużące człowiekowi. Z pomocą na te wszystkie problemy przychodzi prosty, aczkolwiek naprawdę wydajny sposób w postaci kolumny węglowej!

Kolumna węglowa na ratunek skórze!

Kolumna węglowa to centralne urządzenie w całości wypełnione węglem aktywnym. Uzdatnią wodę w całym gospodarstwie domowym. Takie urządzenie pozwala:

  • Przywrócić odpowiedni smak, zapach i barwę wody
  • Pozbyć się z wody toksycznych związków
  • Wyeliminować chlor oraz jego pochodne
  • Zredukować z wody pestycydy oraz herbicydy
  • Pomoże wyeliminować niektóre metale ciężkie z wody
  • Pomoże zniwelować mętność wody

Więcej informacji w artykule: Kolumny węglowe - kiedy warto je stosować? Kolumny węglowe świetnie sprawdzają się w domach, w których właściciele chcieliby korzystać z idealnej jakości wody na cele spożywcze oraz użytkowe. Dzięki zastosowaniu węgla aktywnego woda nadaje się do bezpośredniego spożycia, ale będzie też idealną bazą do przygotowania wielu napojów oraz dań. Z całą pewnością podkreśli ich walory.

Kolumny węglowe mogą odegrać szczególnie ważną rolę w codziennym życiu osób zmagających się z problemami skórnymi, alergiami, chorobami skóry. Często zdarza się, że obecne w wodzie zanieczyszczenia bardzo niekorzystnie oddziałują na skórę. Doprowadzają do podrażnień, zaczerwienień, świądu, pieczenia, przesuszenia skóry. Wzmagają stany alergiczne, łuszczycę, pieczenie. Woda po zastosowaniu kolumny węglowej jest bardzo przyjazna skórze ze względu na eliminację chloru oraz innych substancji. Pomaga zachować skórę w dobrym stanie, nie wchodzi z nią w negatywne reakcje, nie pogarsza stanu zapalnego, uczulenia. Często kolumna węglowa jest bardzo dobrym ratunkiem.

Ecoperla Carbotower - kolumny węglowe na medal!

Jeśli chodzi o kolumny węglowe, to na tle tego typu produktów najbardziej wyróżnia się seria kolumn węglowych Ecoperla Carbotower. Są to bardzo dobrze przemyślane, stworzone z wysokiej jakości komponentów produkty pochodzące od polskiej marki Ecoperla. Ecoperla Carbotower to butla wypełniona złożem, dostępna w sklepach w opcji z automatyczną bądź ręczną głowicą sterującą.

W serii dostępne są trzy modele, dzięki czemu produkt będzie można bardzo dokładnie dopasować do swoich potrzeb. Najmniejszy, Ecoperla Carbotower S, jest wypełniony 30 litrami złoża. Nieco większy Ecoperla Carbotower M posiada 40 litrów węgla aktywnego z łupin orzechów kokosowych, natomiast największy Ecoperla Carbotower L to aż 60 litrów złoża.

Głowica sterująca w kolumnach węglowych Ecoperla Carbotower

W przypadku kolumn węglowych Ecoperla Carbotower istnieją dwie możliwości doboru głowicy sterującej. Przyszły właściciel może wybrać mechaniczną/ręczną głowicę sterującą lub automatyczną głowicę sterującą. Wybór pierwszej opcji wiąże się z mniejszymi kosztami inwestycyjnymi oraz nieco niższymi kosztami eksploatacyjnymi, jednak to sam właściciel jest odpowiedzialny za regularne przeprowadzanie procesu regeneracji. Sam musi pamiętać o płukaniu złoża oraz o uruchomieniu tego procesu na odpowiednio długo.

Druga możliwość, czyli automatyczna głowica sterująca Clack TC, to nieco wyższe koszty inwestycji oraz eksploatacyjne, jednak w zamian można zyskać spokój. Urządzenie samo uruchamia regenerację. Cały proces odbywa się automatycznie. To polecana opcja przy chęci montażu zmiękczacza wody.

Jak działa kolumna węglowa Ecoperla Carbotower?

Wypełnienie kolumny węglowej Ecoperla Carbotower stanowi wysokiej klasy kokosowy węgiel aktywny. Jest to materiał bardzo wytrzymały i skuteczny, o dużej powierzchni filtracyjnej. Surowa woda wpływa do wnętrza kolumny węglowej. Następuje proces adsorpcji zanieczyszczeń, eliminowany jest chlor oraz jego pochodne. Oczyszczona woda jest dalej kierowana na instalację. Węgiel aktywny wymaga jedynie płukania wodą do odzyskania swoich właściwości. O tym, w jaki dokładnie sposób woda jest oczyszczana oraz jakie dokładnie zanieczyszczenia są eliminowane można przeczytać w artykule: Węgiel aktywny - niezwykły materiał filtracyjny

Ogromną zaletą kolumn węglowych Ecoperla Carbotower jest duża powierzchnia filtracyjna oraz bardzo długi czas kontaktu wody ze złożem filtracyjnym. Dzięki temu woda jest naprawdę bardzo dokładnie oczyszczana.

Ecoperla Smart System w kolumnie węglowej Ecoperla Carbotower

Jeśli zdecydujesz się na kolumnę węglową Ecoperla Carbotower z automatyczną głowicą sterującą, możesz liczyć na dodatek w postaci Ecoperla Smart System. Są to doskonale dobrane ustawienia głowicy sterującej, dzięki którym Ecoperla Carbotower będzie działał niezawodnie, wydajnie oraz w pełni skutecznie przez cały okres eksploatacji. Ustawienia są dobierane indywidualnie do każdego przypadku i zostały opracowane przez doświadczonych specjalistów polskiej marki Ecoperla. Szczegóły w artykule: 3 systemy Ecoperla - poznaj tajemnicę wydajnego uzdatniania wody

Montaż kolumny węglowej Ecoperla Carbotower

Kolumna węglowa to urządzenie jednoelementowe w postaci dużej butli wypełnionej złożem wraz z głowicą sterującą. Nie zajmuje wiele miejsca. Wymaga podłączenia do odpływu kanalizacyjnego. Przy wyborze automatycznej głowicy sterującej dodatkowo należy podpiąć urządzenie pod gniazdko elektryczne. Nie jest to skomplikowany proces, jednak warto mieć podstawową wiedzę hydrauliczną. Producent daje możliwość wyboru dowolnego fachowca do instalacji urządzenia. Wszystko zostało skrupulatnie opisane w instrukcji obsługi dołączonej do zestawu.

Kolumna węglowa Ecoperla Carbotower w duecie ze zmiękczaczem wody

Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower bardzo często są wybierane jako dopełnienie centralnego zmiękczacza wody. To świetny zestaw, który sprawia, że woda z każdego miejsca poboru jest niezwykle miękka, czysta, smaczna, przyjazna dla skóry oraz włosów podczas kąpieli. Taki duet daje wiele możliwości, o czym więcej informacji w artykule: Zmiękczacz wody i węgiel aktywny - dlaczego to niezastąpiony duet? W takiej stacji uzdatniania wody pierwszy etap stanowi filtr mechaniczny. Za nim montuje się zmiękczacz wody oraz kolumnę węglową. W tych zestawach bardziej rekomendowany jest wybór kolumny węglowej z automatyczną głowicą sterującą.

Serwis i eksploatacja kolumny węglowej Ecoperla Carbotower

Kolumna węglowa Ecoperla Carbotower należy do jednych z najtańszych urządzeń do uzdatniania wody pod względem utrzymania. Do regeneracji węgla aktywnego wystarczy jedynie solidne przepłukanie wodą. Zużycie wody stanowi więc jedyny koszt. Nie trzeba wydawać pieniędzy na środki chemiczne. Jeśli zdecydujemy się na wybór modelu z automatyczną głowicą sterującą, wtedy może delikatnie wzrosnąć rachunek za prąd. Warto pamiętać o potrzebie regularnej wymiany złoża filtracyjnego. W przypadku kolumn węglowych, w zależności od jakości i ilości uzdatnianej wody, okres ten wynosi średnio 2-3 lata. Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower są objęte bardzo dobrymi warunkami gwarancyjnymi. Jest to aż 10-letni okres gwarancji!

Czy kolumna węglowa Ecoperla Carbotower to dobry wybór?

Kolumna węglowa Ecoperla Carbotower może być naprawdę świetnym wyborem do nowoczesnego domu, którego właściciele szczególnie pragną zadbać o jakość wody oraz komfort korzystania z niej w całym domu. Dzięki kolumnie węglowej, takiej jak Ecoperla Carbotower, woda nadaje się do picia – jest smaczna, ma odpowiedni zapach oraz barwę. Ponadto dba o skórę i włosy podczas kąpieli. Tego rodzaju produkty są bardzo często wybierane przez alergików, osoby cierpiące na choroby skórne. Efekty działania często przerastają oczekiwania. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami.

Komentarze

U nas Carbotower naprawdę zmieniła zapach wody. Wcześniej bardzo mocno wyczuwalny był chlor. Teraz nie czuć zupełnie nic!
Dzięki filtracji węglowej woda ma zupełnie inny smak. Dla mojej rodziny to prawdziwy hit. Syn wcześniej nie chciał pić wody w ogóle, teraz nawet nie trzeba mu przypominać.