Odwrócona osmoza Atlas Filtri OASIS Sanic

Atlas Filtri OASIS Sanic - nowa odwrócona osmoza z powłoką Microban®

Edyta Siedlecki
13/02/2024
0

Odwrócona osmoza to aktualnie jeden z najchętniej wybieranych systemów uzdatniania wody. Urządzenia z membraną osmotyczną usuwają niemal wszystkie zanieczyszczenia z dokładnością do pojedynczych jonów. Na rynku właśnie zadebiutował nowy filtr kuchenny. Poznaj system odwróconej osmozy Atlas Filtri OASIS Sanic z powłoką Microban® i przekonaj się, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie.

Krystalicznie czysta woda, dzięki odwróconej osmozie

Odwrócona osmoza to dziś najdokładniejsza metoda filtracji wody. Usuwa nawet najmniejsze zanieczyszczenia, w tym szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy. Dostępne aktualnie na rynku systemy odwróconej osmozy to bardzo nowoczesne i wielostopniowe urządzenia, które mogą uzupełniać niedobory minerałów w organizmie (dzięki zastosowaniu wkładów remineralizujący). Filtry kuchenne z membraną osmotyczną zajmują zazwyczaj niewiele miejsca i są montowane w szafkach pod zlewem. Więcej na temat tej metody uzdatniania wody znajdziesz w artykule: Odwrócona osmoza to nie magia! Zdradzamy jak działa! Zachęcam również do zapoznania się z treścią zamieszczonego poniżej materiału filmowego, w którym eksperta Ecoperla wyjaśnia, jak działa odwrócona osmoza.

Atlas Filtri OASIS Sanic, czyli nowa odwrócona osmoza już na rynku

Atlas Filtri to znany na świecie włoski producent systemów uzdatniania wody. Na rynku dopiero co pojawiły się filtry workowe tej marki (Dowiedz się więcej: Nowe filtry workowe od Atlas Filtri już w sprzedaży!), a już mowa o kolejnej nowości. System odwróconej osmozy Atlas Filtri OASIS Sanic to seria wydajnych i skutecznych filtrów podzlewozmywakowych wyposażonych w antybakteryjna powłokę Microban® działającą na bazie jonów srebra. Jeśli szukasz sposobu na czystą i zdrową wodę prosto z kranu, koniecznie zapoznaj się z tym urządzeniem.

Ochrona przed bakteriami, dzięki powłoce Microban® z jonami srebra

Odwrócona osmoza Atlas Filtri OASIS Sanic została pokryta antybakteryjną powłoką Microban®, która gwarantuje pełną sterylność podczas czerpania wody. Ale co to oznacza w praktyce?

Microban® to technologia, która wykorzystuje antybakteryjne właściwości jonów srebra oraz triklosan. Właściwości bakteriobójcze srebra znane są od dawna, natomiast triklosan to związek chemiczny z grupy fenoli dodawany do molekularnej struktury polimerów. Zapobiega powstawaniu grzybów i namnażaniu się bakterii. Mikroorganizmy w zetknięciu z powłoką wykonaną w technologii Microban® są szybko i skutecznie eliminowane w wyniku zniszczenia ich DNA. Warto przy tym pamiętać, że powłoka Microban® chroni jedynie materiały, na które została naniesiona.

Dzięki implementacji technologii Microban®, system odwróconej osmozy Atlas Filtri OASIS Sanic jest w pełni sterylny i nadaje się do wszystkich zastosowań związanych z wodą pitną. To jedna z tych cech, które czynią go idealnym rozwiązaniem dla każdego gospodarstwa domowego.

Powłokę Microban® nakłada się na filtr kuchenny już na etapie produkcji urządzenia, przez co jest nieścieralna i co za tym idzie - bardzo skuteczna. Dowiedz się więcej:

Czym wyróżnia się Atlas Filtri OASIS Sanic?

Na pierwszy rzut oka, filtr kuchenny Atlas Filtri OASIS Sanic wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem oraz funkcjonalną obudową. Włoski producent zadbał również o łatwą i szybką wymianę wkładów filtracyjnych. Również montaż przebiega bez konieczności sięgania po specjalistyczne narzędzia. Urządzenie charakteryzuje się także niewielkimi wymiarami, dlatego w całości mieści się w kuchennej zabudowie.

Do zestawu dołączony jest, wykonany z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego, zbiornik na przefiltrowaną wodę. Największe wrażenie robi jednak wylewka o nowoczesnym designie, które świetnie będzie się prezentować w każdej kuchni.

W komplecie z odwróconą osmozą znajduje się także klucz do odkręcania kloszy, smar do uszczelek oraz niezbędne akcesoria instalacyjne.

Korzyści płynące z montażu odwróconej osmozy Atlas Filtri OASIS Sanic 

  • Smaczna i krystalicznie czysta woda, której spożywanie staje się przyjemnością
  • Mniej plastikowych odpadów i więcej oszczędności, dzięki rezygnacji z wody mineralnej w butelkach
  • Woda po filtracji nie zawiera metali ciężkich, pestycydów i szkodliwych mikroorganizmów
  • Filtr kuchenny jest niewielki, dlatego można go zamontować w małej szafce pod zlewozmywakiem
  • Technologia Microban® z jonami srebra gwarantuje pełną sterylność procesu uzdatniania i pobierania wody
  • Nawet dwukrotnie szybszy pobór wody z kranika niż w przypadku standardowego systemu odwróconej osmozy

Jak działa odwrócona osmoza Atlas Filtri OASIS Sanic?

Atlas Filtri OASIS Sanic to sześć etapów filtracji, po których woda staje się nie tylko krystalicznie czysta, ale też smaczna.

Filtracja wstępna obejmuje trzy wkłady mechaniczne o wysokiej wydajności:

  • Wkład sznurkowy o dokładności 25 mikronów usuwa z wody większe zanieczyszczenia stałe
  • Wkład piankowy o dokładności 5 mikronów eliminuje rdzę, muł, piasek oraz inne osady sedymentacyjne
  • Wkład węglowy redukuje lotne związki organiczne, a także chlor i jego pochodne

Membrana osmotyczna ma wydajność 75 GPD. Na tym etapie usuwane są z wody metale ciężkie, azotyny, azotany, chlor, a także bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie.

Filtracja końcowa obejmuje filtr z węglem aktywnym oraz wkład remineralizujący. Na tym pierwszym woda zostaje “doczyszczona”, a drugi wzbogaca ją w korzystne dla zdrowia składniki, takie jak wapń, magnez, i potas.

Montaż Atlas Filtri OASIS Sanic

Atlas Filtri OASIS Sanic to filtr kuchenny, który można zamontować samodzielnie, bez potrzeby sięgania po specjalistyczne narzędzia. Wystarczy załączona do urządzenia instrukcja obsługi, która zawiera wszelkie niezbędne informacje, a także sporo praktycznych wskazówek dla laików. Tym samym, montaż odwróconej osmozy włoskiego producenta zajmuje naprawdę niewiele czasu.

Decydując się na samodzielną instalację Atlas Filtri OASIS Sanic pamiętaj jednak o tym, aby wygospodarować miejsce na dodatkową wylewkę i odpowiednie poprowadzenie wężyków - do wylewki, do odpływu oraz do zbiornika magazynującego.

Ile kosztuje eksploatacja Atlas Filtri OASIS Sanic?

W polskich warunkach sprawdzono, że jeden litr czystej wody przypada na około dwa litry odrzutu. W kontekście filtrów kuchennych z systemem odwróconej osmozy to bardzo dobry wynik, przy czym warto pamiętać, że stopień odzysku wody zależy od jej pierwotnej jakości. Przy obecnych cenach wody butelkowanej, taki koszt jest wręcz pomijalnie mały.

W przypadku odwróconej osmozy Atlas Filtri OASIS Sanic trzeba też pamiętać o regularnej wymianie wkładów filtracyjnych. Według producenta powinna się odbywać co 6 lub 12 miesięcy (w przypadku wody pochodzącej z zakładów wodociągowych). Znacznie dłuższą żywotnością charakteryzuje się membrana osmotyczna, którą wystarczy wymieniać co około 3-5 lat.

Zalety Atlas Filtri OASIS Sanic

Atlas Filtri OASIS Sanic redukuje potencjalne niebezpieczeństwo wynikające ze spożywania wody zawierającej pozostałości środków ochrony roślin, metale ciężkie, patogeny, czy toksyczne substancje ropopochodne. Gwarantuje tym samym nieograniczony dostęp do czystej kranówki, zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Eliminując z wody wszystko to, co niepotrzebne - odwrócona osmoza Atlas Filtri OASIS Sanic rozwiązuje w efekcie wiele problemów za jednym zamachem.

Czysta i zdrowa woda, dzięki Atlas Filtri OASIS Sanic

System odwróconej osmozy warto wybrać, jeśli nasze oczekiwania wobec wody są wysokie. Decydując się z kolei na instalację Atlas Filtri OASIS Sanic zyskujemy pewność, że kranówka jest nie tylko perfekcyjnie czysta i smaczna, lecz jej pobór odbywa się w maksymalnie higienicznych warunkach. Nadal nie wiesz, jaki filtr kuchenny wybrać? Skontaktuj się z nami! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie zaprojektowane na miarę Twoich indywidualnych potrzeb.

Komentarze

Postów nie znaleziono