recenzja stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower

Ecoperla Nitratower - jeśli masz problem z azotanami w wodzie

Magda Lewicka
31/01/2023
0

Azotany stają się coraz bardziej rozpowszechnionym problemem. Wpływ na to mają coraz większe ilości nawozów sztucznych stosowane w rolnictwie. Temat zbyt wysokiego stężenia azotanów może wystąpić w każdym rodzaju wody. Sposobem na ich usunięcie jest specjalnie stworzone do tego urządzenie - Ecoperla Nitratower. Co warto o nim wiedzieć?

Azotany w wodzie - o tym warto wiedzieć!

Szokujące fakty o azotanach w wodzie to artykuł, który już wcześniej pojawił się na łamach naszego bloga. Opisaliśmy w nim najważniejsze fakty na temat azotanów w wodzie. Prace badawcze wykazują, że te substancje mogą stanowić spore niebezpieczeństwo. Trafiają do naszego organizmu nie tylko z wody, ale również z różnego rodzaju pokarmów, w tym na warzywach, które pochodzą z nawożonych pól. Azotany mogą przekształcać się w organizmie w niebezpieczne azotyny o działaniu kanceregoennym. Problem w Polsce nie jest jeszcze aż tak dotkliwy, jednak warto mieć je na uwadze.

Ecoperla Nitratower - najlepszy sposób na azotany w wodzie

Jeśli poszukujesz sposobu na azotany w wodzie na cały dom, dobrą propozycją będzie seria od polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Nitratower. Są to urządzenia specjalnie stworzone na takie potrzeby – na zapewnienie bezpiecznej, wolnej od azotanów wody w całym domu. Stacje do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower są tworzone z najwyższej jakości materiałów i trwałych komponentów na terenie Europy. To naprawdę dobrze przemyślane urządzenia, które nie zawiodą przez lata eksploatacji, czego dowodem może być między innymi bardzo atrakcyjna gwarancja.

W serii Ecoperla Nitratower znajdują się trzy wielkości do wyboru. Dzięki temu każdy może znaleźć produkt najlepiej odpowiadający potrzebom swojego gospodarstwa domowego:

Złoże w stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower

Wewnątrz butli stacji do usuwania azotanów z wody Ecoperla Nitratower znajduje się specjalistyczne złoże w postaci silnego anionitu. Jest w stanie redukować z wody siarczany oraz azotany. Działa podobnie jak zmiękczacze wody, na zasadnie wymiany jonowej. Tylko zamiast kationów wymieniane są aniony. Do regeneracji potrzebny jest roztwór solanki, wytwarzany z soli tabletkowanej oraz z wody. Ważniejszą rolę odgrywają tu jony Cl, a nie jak w przypadku zmiękczaczy wody jony Na. Regeneracja zachodzi automatycznie. Wykorzystywany jest w niej przepływ przeciwprądowy. Więcej o różnicach między zmiękczaczami wody a stacjami do usuwania azotanów także w artykule: Zmiękczanie wody i usuwanie azotanów w jednym urządzeniu - czy to możliwe?

Głowica sterująca w stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower

Projektanci zdecydowali się w tym urządzeniu na zastosowanie automatycznej głowicy sterującej Clack Pallas UF. To świetny, dopracowany i trwały komponent o prostej budowie, co znacznie ułatwia serwisowanie. Odczyt informacji na podświetlanym ekranie jest bardzo wygodny, a panel sterujący intuicyjny. Clack słynie ze swoich dobrze przemyślanych konstrukcji głowic sterujących i cieszy się bardzo dobrą renomą na całym świecie. Jeśli chodzi o funkcje tej głowicy sterującej, to warto wymienić: przypomnienia o potrzebie przeprowadzenia serwisu, funkcja inteligentnego wyliczania częstotliwości regeneracji, zapis historii i możliwość diagnostyki pracy zaworu.

Ecoperla Smart System w Ecoperla Nitratower

Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower jest wyposażony w Ecoperla Smart System. To ważny i przydatny autorski dodatek od specjalistów polskiej marki Ecoperla. Są to specjalnie dobrane ustawienia głowicy sterującej, dopasowywane do indywidualnego przypadku. Dzięki temu urządzenie działa sprawnie, ekonomicznie, tak samo skutecznie przez cały czas. W dodatku na regenerację zużywane są najmniejsze możliwe ilości wody oraz soli. Szczegóły także tu: 3 systemy Ecoperla - poznaj tajemnicę wydajnego uzdatniania wody

Montaż stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower

Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower powinna stanąć na początku instalacji tak, by uzdatniona woda mogła być podawana na wszystkie punkty poboru. Warto, aby przed nią znalazł się filtr narurowy. Wkład mechaniczny ochroni głowicę sterującą i delikatniejsze komponenty przed zanieczyszczeniami stałymi. Należy przygotować odpowiednią ilość miejsca (to urządzenie z oddzielnym zbiornikiem na środek regeneracyjny), odpływ do kanalizacji. W pobliżu musi znajdować się czynne gniazdko elektryczne. W pomieszczeniu, w którym zostanie zamontowany Ecoperla Nitratower, temperatura nie powinna spadać poniżej zera.

Polska marka Ecoperla daje możliwość dowolnego wyboru instalatora urządzenia. Można to zrobić samodzielnie, poprosić o pomoc profesjonalną ekipę lub znajomego hydraulika. Cały proces wraz z programowaniem głowicy sterującej został bardzo dokładnie opisany w instrukcji obsługi.

Serwis stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower

Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower potrzebuje regularnej kontroli stanu regeneratu w przeznaczonym na niego zbiorniku. Należy sprawdzać ilość i w razie czego uzupełniać braki. Oprócz tego warto też skontrolować jakość wkładu w filtrze narurowym. Regeneracja jest przeprowadzana automatycznie, więc pod tym względem stacja do usuwania azotanów jest bezobsługowa. Do wymiany złoża najlepiej jest umówić profesjonalny serwis, o czym w artykule: Profesjonalny serwis stacji uzdatniania wody - kiedy warto?

Czy eksploatacja Ecoperla Nitratower jest droga?

Koszty eksploatacji stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower nie będą należały do najwyższych. Składa się na nie zużycie energii przez automatyczną głowicę sterującą oraz wody i środka chemicznego na regenerację. Koszt będzie bardzo zbliżony do generowanego przez stację wielofunkcyjną czy dwuczęściowy zmiękczacz wody. Dzięki obecności Ecoperla Smart System koszty zużycia regeneratu będą możliwie jak najbardziej obniżane. Do tego warto regularnie wymieniać wkład w filtrze narurowym. Kosztem stałym będzie też wizyta serwisu do wymiany złoża wewnątrz butli. To złoże specjalistyczne, którego średnią żywotność określa się na 4-8 lat. Trwałość jest zależna od zapotrzebowania na wodę oraz parametrów wody surowej.

Ogromną zaletą jest bardzo długa gwarancja, jaką polska marka Ecoperla zapewnia na ten produkt. Ecoperla Nitratower jest objęty aż 10 latami gwarancji! To kolejny argument, dzięki któremu właściciel nie musi martwić się o jakość i może spać spokojnie.

Dobry sposób na azotany w wodzie!

Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower to bardzo dobry wybór na zaistniały problem z jakością wody. Duża powierzchnia filtracyjna oraz solidne komponenty przekładają się na doskonałe efekty uzdatniania wody i jej pełne bezpieczeństwo niezależnie od źródła poboru. Potrzebujesz więcej informacji na temat tego urządzenia? Skontaktuj się z nami.

Komentarze

Postów nie znaleziono