woda wodorowa w domu --sposoby pozyskiwania, zalety wody wodorowej

Woda wodorowa - czy warto taką pić? Czy wspomaga zdrowie?

Magda Lewicka
08/02/2022
1

Woda wodorowa jest obecnie dość często omawianym tematem. Mówi się o niej sporo w kontekście dbania o zdrowie i troski o swój organizm. Czy woda wodorowa faktycznie może wspomóc nasze zdrowie? W jaki sposób można ją uzyskać?

Czym jest woda wodorowa?

Woda wodorowa jest rodzajem wody, w której został rozpuszczony wodór molekularny. Zbudowany jest z dwóch atomów. Badania nad działaniem wolnego wodoru na organizm rozpoczęły się już w latach 80-tych, a wyniki okazały się bardzo obiecujące. Woda wodorowa ma wysoki, zasadowy odczyn pH oraz ujemny potencjał Redoks.

Co daje picie wody wodorowej?

W sieci można znaleźć sporo informacji na temat tego, że woda wodorowa pomaga w zapobieganiu procesu starzenia się komórek. Ponadto pomaga w zapobieganiu powstawaniu wielu chorób. Wolny wodór chroni również przed rozwojem wolnych rodników w organizmie, tym samym ocalając wiele zdrowych komórek przed zniszczeniem. Wodór może pomóc w ochronie przed udarem, a ponadto wspomaga tak ważne narządy, jak mózg, serce czy wątroba. Oprócz tego:

  • Wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn
  • Wzmacnia układ immunologiczny
  • Wspomaga prawidłowy metabolizm
  • Pomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia
  • Poprawia stan skóry i włosów
  • Wspomaga prawidłowe nawodnienie organizmu
  • Pomaga podczas procesu odchudzania

Dla kogo woda wodorowa?

Woda o takich właściwościach może wspomóc organizm niemal w każdym wieku. Jest polecana osobom, które podejmują duży wysiłek fizyczny oraz umysłowy. Świetnie wspomoże osoby starsze.

Jak można uzyskać wodę wodorową?

Wodę wodorową można uzyskać na kilka sposobów. Wybór tego najlepszego jest zależny od naszych oczekiwań. Każda z metod ma swoje zalety, jednak szczególną uwagę proponujemy zwrócić na ostatnią z wymienionych. Obecnie wszystkie z urządzeń są do odnalezienia w sieci. Można je nabyć i korzystać z nich w warunkach domowych.

Elektroliza w jonizatorze wody

To pierwsze urządzenia, z którymi mogliśmy mieć styczność i o nim usłyszeć, jeśli chodzi o rozwiązania dla klientów indywidualnych. Jonizatory wody to niewielkie urządzenia. Po wlaniu wody i uruchomieniu rozpoczyna się proces elektrolizy. Substancje w wodzie wędrują do anody lub katody. W taki sposób powstaje woda żywa, zwana także alkaliczną oraz woda martwa. Obie mają swoje zastosowania.

Generator wolnego chloru

Do produkcji wody wodorowej bardzo dobrze dostosowane są generatory wodoru. Z roku na rok cieszą się coraz większą sławą oraz zainteresowaniem. To niewielkie urządzenia, w których do wody dodaje się rozpuszczony pod ciśnieniem wodór.

Wkład rewitalizujący

Ostatnim ze sposobów na uzyskanie wody wodorowej jest zastosowanie wkładu rewitalizującego. Tutaj w grę wchodzi reakcja chemiczna wody z czystym magnezem. Podczas niej wytwarzana jest woda charakteryzująca się wysokim odczynem pH, z zawartością wolnego wodoru oraz bogata w wyższe stężenie magnezu. Taka woda posiada zarówno cechy wody alkalicznej, jak i wodorowej. Jest świetna do spożycia w każdym wieku, a do tego dostępna w prosty sposób.

Inne sposoby podawania wodoru do organizmu

Wodór jest podawany do organizmu nie tylko z wodą. Innymi drogami są inhalacja (wodór jest podawany do układu oddechowego) oraz droga dożylna.

Dlaczego warto wybrać wkład rewitalizujący?

Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Zakup wkładu rewitalizującego jest dużo tańszy niż generatora wodoru czy jonizatora wody. Wkład rewitalizujący jest w stanie oczyścić duże ilości wody, jest prosty w eksploatacji – wystarczy go wpiąć w miejsce mineralizatora lub dopiąć do urządzenia. Do tego nie zajmuje dodatkowej przestrzeni i zapewnia naprawdę dobre efekty. Dochodzą jeszcze zalety samego filtra kuchennego, o których można przeczytać w artykule: 5 powodów świadczących, że zakup filtra kuchennego ma sens

Ecoperla Elixir - pij wodę na zdrowie!

Ecoperla Elixir to propozycja na wolny wodór od polskiej marki Ecoperla. Ten niewielki wkład rewitalizujący mieści w sobie czysty magnez. Jeden wkład jest w stanie wzbogacić w cenne składniki ponad 4 tysiące litrów wody.

Dzięki Ecoperla Elixir woda uzyskuje właściwości wody alkalicznej, wysokie stężenie magnezu oraz wolny wodór. Po przepłynięciu przez wkład pH wody może wzrosnąć nawet do ponad 9. Dzięki temu, że Ecoperla Elixir ma standardową budowę, pasuje do wielu filtrów kuchennych, w tym systemów odwróconej osmozy i ultrafiltracji. Istnieje także możliwość podpięcia go pod urządzenie z pomocą specjalnych wężyków – wtedy stanowi dodatkowy etap poza filtrem kuchennym. Można go dokupić do swojego urządzenia niemal w każdej chwili. Więcej przeczytasz w artykule: Ecoperla Elixir - woda alkaliczna na wyciągnięcie ręki

Jeśli jeszcze nie masz filtra kuchennego

Jeśli jeszcze nie masz filtra kuchennego u siebie w domu, nie szkodzi. Wkład rewitalizujący Ecoperla Elixir możesz też zakupić w zestawie z odwróconą osmozą Ecoperla Rosa. Dzięki takiemu urządzeniu można pozyskać aż dwa rodzaje wody. Ta wypływa przez dwudrożną wylewkę. Z jednej strony możemy korzystać z wody dokładnie oczyszczonej, pozbawionej substancji powodujących powstawanie osadów. Taka woda świetnie sprawdza się do uzupełniania ekspresu do kawy, mycia warzyw i owoców, przyrządzania dań i napojów gorących, wyrabiania odzywek.

Z drugiej strony można pozyskać wodę, która dodatkowo przepłynie przez wkład rewitalizujący Ecoperla Elixir. Woda najlepiej nadaje się do spożycia na surowo. Można ją zabrać w drogę, wycieczkę, trening, zakupy czy zwykły spacer. To wygodne rozwiązanie i zawsze możemy liczyć na świeżą wodę do picia.

Idealna woda w Twoim kranie!

Woda wodorowa może nas wspomóc. Dodatkowo, wybierając wkład rewitalizujący, zyskujemy także źródło magnezu w diecie. Teraz wodę o właściwościach dopasowanych do swoich potrzeb można mieć na wyciągniecie ręki. Wybór należy do Ciebie!

Komentarze

Czytałam dużo na ten temat i po rozmowie z koleżanką dietetyczką zdecydowałam się założyć w domu filtr kuchenny z ultrafiltracją Ecoperla Profine POU i dodatkowo założyć elixir. Mąż nie ma czasu, a ja nie jestem majsterkowiczem. Na szczęście dla hydraulika instalacja takiego filtra bez zbiornika i odrzutu do kanalizacji to pestka. Montaż był ekspresowy